GitHub – Student Developer Pack İçeriği


  • Share on Pinterest

Sosyal kod yazma platformu GitHub, öğrenciler için çok güzel bir işe girişmiş. 13 tane firma ile anlaşarak öğrencilere çeşitli indirimlerin bulunduğu “student pack” hazırlamış. Kimisinde belirli bir kredi ücretsiz olarak verilmiş kimisinde belirli bir zaman diliminde kullanıma açılmış. Tüm bu servislerden faydalana bilmeniz için ihtiyacınız olan iki şey var. GitHub hesabı ve .edu uzantılı öğrenci mail hesabın.

GitHub’ın hazırladığı student pack içerisinde neler var bakalım.

logo-bitnami1 Yıllık ücretsiz Bitnami Business 3 paketi (normalde aylık 49$).

Bitnami nedir? WordPress, Joomla, Drupal, Mediawiki, Jasperserver ya da benzeri paket yazılımları kurmak için apache mysql gibi gereklilikleri tek tek kurup yapılandırmak yerine bir paket halinde kurmamızı sağlayan bir uygulamadır.

 

logo-crowdflower50$’lık  CrowdFlower  kredisi

Crowdflower, kurumlar ve ya kişilere yönelik içerik sınıflandırma, microtasks, büyük veri projeleri ayrıştırma analizleri, arama performansını geliştirme, metin ve fotoğraf içeriğini geliştirme ve diğer birçok veri işlemlerinin düzenlenmesi, geliştirilmesi yönünde çözüm sunuyor. Crowdflower sayesinde bir çok kullanıcı evden, iş yerinden kısaca bilgisayar ve internetin olduğu her yerden basit görevler (task) tamamlayarak para kazanıyor.

logo-digitalocean100$’lık DigitalOcean kredisi

Web barındırma servisidir. 100$’lık krediniz ile SSD sahip sunucular oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

logo-dotme

1 Yıllık .me uzantılı domain ve SSL sertifikası Namecheap firmasından

 

 

 

logo-githubÖğrenciliğiniz boyunca devam edecek GitHup micro planı

Micro plan 5 adet private yani gizli repo kullanımını kapsamaktadır.

 

 

logo-sendgrid

Öğrenciliğiniz boyunca aylık 15.000 email gönderimi SenGrid firmasından.

Çok güzel bir imkan ücretsiz hesaplarda günlük 200 mail gönderimi zaten mevcut. Öğrencilik hayatınız boyunca tekrarlanacak aylık 15.000 mail toplu mail gönderimlerinizde işinize çok yaracak.

logo-hackhands

25$’lık Hackhands kredisi

Hackhands servisini bende daha hiç kullanmadım ama fikir olarak gayet güzel. Alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından sıkıntı yaşadığınız yerde birerbir görüşerek sorununuzu çözmenizi sağlayan bir servis.

Kısaca firmaların sağladıkları indirimleri açıklamaya çalıştım. Diğer servislere göz atmak ve bu hizmetten faydalanmak için GitHub Education  giriş yapınız.

3312 Toplam Görüntüleme 1 Bugün Görüntüleme